Önemli duyuru!

Derneğimiz 13 Mayıs 2014 tarihinde, Manisa'nın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciası sonrası Afetlerde Psikososyal Hizmetler Birliği ile birlikte bölgede..

0%
*Bu yazı tahmini 2 dakika 16 saniye okuma süresine sahiptir.

Kamuoyunun dikkatine,

Derneğimiz 13 Mayıs 2014 tarihinde, Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciası sonrası Afetlerde Psikososyal Hizmetler Birliği ile birlikte bölgede psikososyal destek çalışmalarına başlamış ve daha sonra bu çalışmalar Borusan A.Ş, Allianz Sigorta ve SAP’nin maddi destekleri ile SomaDa (Soma Dayanışma Ağı) Projesine dönüştürülmüştür. Projeye ilişkin aktif faaliyetler sahada uygulanmaya devam etmektedir. 

Türk Psikologlar Derneği adına, SomaDA Projesinin kapsamı dışında hiçbir kişi ya da kurumdan maddi bağış alınmamış ve bağış toplanması için kampanya düzenlenmemiştir. Ancak, bugün itibariyle, şu an isim bilgilerine ulaşmadığımız kişi ya da kişilerin, derneğimizin ve Merkez Travma Birimi üyesi bir hocamızın ismini kullanarak, yüklü miktarda bağış topladığı ile ilgili bir bilgi tarafımıza iletilmiştir. Bu konu ile ilgili gerekli araştırmalar ivedilikle başlatılmıştır.

Türk Psikologlar Derneği olarak, ne TPD Yönetim Kurulu üyelerimiz, ne sahada görev alan profesyonel saha görevlilerimiz ne de SomaDA Projesi kapsamında görev alan hiçbir hocamız bu şekilde bir bağış kampanyası düzenlememiştir, düzenlenmesi konusunda aracılık etmemiştir ve derneğin adı kullanılarak yürütülen bir kampanyadan haberdar değildir.

Derneğimizin ve gönüllü faaliyet yürüten hocamızın isminin kötüye kullanılmış olmasından duyduğumuz üzüntüyü paylaşmak ve her türlü hukuksal mücadeleyi vereceğimizi ve kamuoyunu da bu konuda bilgilendireceğimizi iletmek isteriz. 

Saygılarımızla,

 

Türk Psikologlar Derneği

Genel Merkez Yönetim Kurulu

* OECD ülkelerinin üniversite mezunlarının dakika başına okuyabildiği kelime sayısı baz alınmıştır.
>