Eskişehir'de mesleki dayanışma güçleniyor

Eskişehir'de yaşayan ve çalışan psikologlar mesleki dayanışma, birlik, beraberlik, örgütlülük, mesleki saygınlık, koordinasyon, mesleğin tanıtılması...

0%
*Bu yazı tahmini 1 dakika 29 saniye okuma süresine sahiptir.

 Eskişehir'de yaşayan ve çalışan psikologlar mesleki dayanışma,  birlik, beraberlik, örgütlülük, mesleki saygınlık, koordinasyon, mesleğin tanıtılması,  mesleki eğitimlerin ulaşılabilirliği,  meslek yasası çalışmaları, meslek odası çalışmaları gibi konuları çözüme kavuşturmak amaçları ile toplantılar düzenliyor.

Bu Toplantılardan ilki 16 Aralık 2015 Çarşamba günü  11 katılımcı ile, ikincisi 23 Aralık 2015 Çarşamba günü 39 katılımcı ile gerçekleştirildi. Toplantıya hastanelerde,  üniversitelerde, belediyelerde, rehabilitasyon merkezlerinde, kreşlerde, ceza evlerinde, kadin dayanışma merkezlerinde be bağımsız olarak çalışan psikologlar katıldı.

Toplantılarin çok daha geniş bir psikolog kitlesi tarafından(yaklaşık 70 kişi ) takip edildiği ve desteklendiği öğrenildi. Planlanan çalışmalar ile ilk hedefin bagimsiz bir dernek, Tpd ve/veya Todap bünyesinde birleşmek olduğu ve bu karar sonrasında da üzerinde durulan konularla ilgili çalışmalar planlanacağı öğrenildi.

Eskişehir psikologları ve  Eskişehir halkı adına umut vadeden bu çalışmanın Eskisehirde bulunan, bulunmayan tüm meslektaslarimiz tarafından desteklenmesi dileklerimizle.

* OECD ülkelerinin üniversite mezunlarının dakika başına okuyabildiği kelime sayısı baz alınmıştır.